Únor 2015

CLAN OF XYMOX - ROCK CAFÉ PRAHA 28.2.2015

20. února 2015 v 19:33 | DRAK |  KONCERTY
Jako první chod našeho menu pro následující sezónu jsme zvolili pravděpodobně největší jméno temné vlny, které pomohlo definovat zvuk jednoho z nejdůležitějších žánrů celé gotické scény - tedy "dark wave". Řeč pochopitelně není o nikom menším nežli o bludných holanďanech Clan of Xymox, kteří temné vlny brázdí už třiatřicet let. A pořád v plné síle.

Že nejde o nějaký módní revival nebo nostalgické vzpomínání na staré dobré časy, kdy Clan of Xymox tvořili jeden z uměleckých pilířů kultovního vydavatelství 4AD, svědčí nejlépe jejich současná práce. Ronny Moorings se svými kolegy vydává co dva roky nový singl nebo desku, na kterých cizelují svůj unikátní mix gotických kytarových nálad a chladné elektroniky k dokonalosti. Třeba takový režisér David Fincher si vybral skladbu kapely do filmu "Muži, kteří nenávidí ženy" a navíc se letošní album "Matters of Mind, Body and Soul" udrželo na první příčce vlivné European Alternative Charts hned čtyři týdny v kuse. A to už o něčem svědčí.

Ne nadarmo se tedy jméno kapely neustále objevuje na pozici hlavní hvězdy mezinárodních gotických festivalů. A protože od doby, kdy kapela naposledy navštívla Prahu, uteklo už pět dlouhých let, je na čase to napravit.


Oním magickým datem, kdy se s průkopníky dark wave setkáme v Rock Café, je sobota 28. února 2015! Vstupenky budou k mání od příštího týdne za speciální předprodejní cenu 290 Kč.

V roli předskokana se objeví tuzemští postpunkeři Výsměch?, kteří zde představí svůj zbrusu nový materiál.

ZDROJ: www.sanctuary.cz
FB sanctuary.cz
STÁLICE DARK WAVE SCÉNY SE VRACÍ DO PRAHY! FANOUŠCI TEMNÉ HUDBY BY SI NEMĚLI NECHAT UNIKNOUT KONCERT NIZOZEMSKÉ LEGENDY. OSOBNĚ SE NA NĚ OPĚT VELMI TĚŠÍM, ZVĚDAV JSEM I NA PŘEDKAPELU VÝSMĚCH?, KTERÁ SE OD PUNKU (JAK UŽ TO NĚKDY BÝVÁ) ODCHÝLILA DO TEMNÝCH VOD...